POZNAJEMY DREZDENKO I JEGO OKOLICE

1DH Sokół próbuje swoich sił na kolejnym rajdzie

Jesień pokazała swoje najpiękniejsze oblicze 20 i 21 października. To wspaniale, że właśnie wtedy odbył się IX Rajd Driada.

Zakwaterowaliśmy się wieczorem. Zajęliśmy swoje miejsca w sali gimnastycznej i korzystając z wolnej chwili, poszliśmy na kolację. Później odbył się apel powitalny i ognisko. Kiedy wszyscy usiedliśmy w kręgu, patrole miały zaprezentować się w formie krótkiej scenki. Jej przygotowanie zostało zlecone uczestnikom rajdu już przed wyjazdem. Nie zabrakło oczywiście wspólnego śpiewu i dźwięków gitary.

Gra nocna sprawdzała umiejętność orientacji w terenie za pomocą azymutów. Było to zadanie bardzo odpowiedzialne, ponieważ na niektórych punktach należało zdobyć fragmenty mapy potrzebnej w czasie gry dziennej. Sokół poradził sobie z tymi zadaniami bardzo dobrze.

Gra dzienna miała 30 km i prowadziła bardzo malowniczą trasą. Na każdym punkcie trzeba było wykazać się odmienną wiedzą i różnymi umiejętnościami. Harcerstwo uczy przede wszystkim współpracy. Kolejny raz przekonaliśmy się, że każdy z nas ma wiele talentów i zdolności, które przydadzą się całemu zespołowi. Niektórzy podejmowali wyzwanie, kiedy trzeba było zmierzyć się z zadaniem sprawnościowym. Inni służyli dobrą pamięcią. Jeszcze inni starali się nieustannie podtrzymywać ducha walki i motywowali cały patrol. Było nas tylko ośmioro, ale nie baliśmy się żadnego zadania.

Wróciliśmy szczęśliwi do bazy i integrowaliśmy się z harcerzami z innych drużyn. Warto pielęgnować znajomości i przyjaźnie z poprzednich wypraw, rajdów i obozów.

Tym razem nie przywieźliśmy do szkoły żadnego trofeum. Nie stanęliśmy na podium. Otrzymaliśmy publiczną pochwałę podczas apelu końcowego za prawdziwą harcerską postawę. Organizatorzy stwierdzili, że byliśmy najsympatyczniejszym, najweselszym i najbardziej pogodnym patrolem. To wspaniała nagroda. Harcerz musi przecież zmieniać świat na lepszy. Może dzięki nam komuś było choć odrobinę radośniej?

Renata Pałka

Kontakt

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
im. Janusza Kusocińskiego
ul. Polna 17
66-340 Przytoczna
tel./fax (95) 749 43 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Konto

NIP: 596-15-64-309     regon: 210205194

Konto Rady Rodziców:
Gospodarczy Bank Spółdzielczy Międzyrzecz o/Przytoczna
nr konta: 12 8367 0000 0052 2397 8000 0001

Jesteś tutaj: Home Aktualności POZNAJEMY DREZDENKO I JEGO OKOLICE