PRZYSZEDŁ ROZSTAŃ CZAS...

Pani Krystyna Gnybek odchodzi na emeryturę.

„Gdyby rośliny wiedziały, że produkują tlen dla człowieka, już dawno przestałyby to obić”. Często przypominam sobie to zdanie wypowiedziane przez Panią Krysię na mjej pierwszej lekcji biologii. I nie zapomnę jeszcze tych pełnych zapału zachęt do sgregacji odpadów, zanim jeszcze stało się to modne.

Tak… Pani Krystyna nie podążała za żadną ekologiczną modą. Była po prostu nauczycielem z pasją i przyrodnikiem, który z ogromnym zaangażowaniem dbała o środowisko i kształtował właściwe postawy wobec niego przez kilka pokoleń. Niestrudzenie przekazywała nam też wiedzę na temat chemicznych tajemnic świata. W późniejszych latach pomagała uczniom zrozumieć siebie i innych na zajęciach wychowania do życia w rodzinie.

Społeczność naszej szkoły zebrała się, by uroczyście podziękować Pani Krysi za długoletnią pracę. Niespodziankę przygotowano w hali sportowej. Nie zabrakło życzeń, kwiatów, dobrych słów i wyjątkowych przemówień.

Pani Krystyna podkreślała podczas spotkania, że nie żałuje wyboru swojej drogi zawodowej. Praca nauczyciela jest trudna, ale kontakt z młodym człowiekiem daje też dużo satysfakcji. Na koniec, nie kryjąc wzruszenia, życzyła uczniom przyjaznej szkoły oraz niegasnącej wiary w to, że warto spełniać swoje marzenia.

 

Renata Pałka

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
im. Janusza Kusocińskiego
ul. Polna 17
66-340 Przytoczna
tel./fax (95) 749 43 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Konto

NIP: 596-15-64-309     regon: 210205194

Konto Rady Rodziców:
Gospodarczy Bank Spółdzielczy Międzyrzecz o/Przytoczna
nr konta: 12 8367 0000 0052 2397 8000 0001

Jesteś tutaj: Home Aktualności PRZYSZEDŁ ROZSTAŃ CZAS...