WIZYTA W WUSTERHAUSEN/DOSSE

14 grudnia 2017 roku odbyła się wizyta w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej im. Astrid-Lindgren- Grundschule Wusterhausen. Szkołę Podtawową z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego reprezentowały panie Beata Podkowińska i Agnieszka Środecka. Obecni byli również przedstawiciele Gminy Przytoczna p. Łukasz Szczerbak i p. Anna Ruszkowska.

Po oficjalnym przyjęciu przez władze gminy i szkoły Wusterhausen/Dosse, wszyscy udali się na obiad.  Pani dyrektor zostały wręczone życzenia i upominki z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Była to m.in. choinka z pierników wykonana przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej z Przytocznej. Następnie  zwiedzono kościół  św. Piotra i Pawła.  Przewodnikiem po obiekcie był probosz tutejszej parafii  Aleksander Bothe. Kościół został zbudowany jako późnoromańska bazylika w połowie XIII wieku. Na szczególną uwagę zasługują organy, które są arcydziełem berlińskiego twórcy organów Joachima Wagnera. Po dziś dzień rozbrzemiewa z nich muzyka, szczególnie w okresie letnich koncertów organowych.

Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie szkoły. To piękny, kolorowy obiekt. Wrażenie zrobił wyremontowany i wyposażony pokój nauczycielski, klasa muzyczna z pełną szafą instrumentów, a także piękne własnoręcznie zrobione tabla absolwentów szkoły.

Punktem kulminacyjnym wizyty w Wusterhausen był udział w przedstawieniu szkolnym pt. "Wusterhausen szuka Gwiazdora". Na przedstawienie zaproszeni zostali rodzice, babcie, dziadkowie, całe rodziny. Czuc było atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Miłym zaskoczeniem było wykonanie kolędy "Lulajże Jezuniu" w języku polskim. Na zakończenie występu "aktorzy i aktorki" z Astrid-Lindgren-Grundschule otrzymali gromkie brawa.

Kontakt

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
im. Janusza Kusocińskiego
ul. Polna 17
66-340 Przytoczna
tel./fax (95) 749 43 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Konto

NIP: 596-15-64-309     regon: 210205194

Konto Rady Rodziców:
Gospodarczy Bank Spółdzielczy Międzyrzecz o/Przytoczna
nr konta: 12 8367 0000 0052 2397 8000 0001

Jesteś tutaj: Home Aktualności WIZYTA W WUSTERHAUSEN/DOSSE